#113 7. Meetup notlari, WWDC 17 ve Yeni vergimiz

meetup-7

7. meetupimizi 10 haziranda gerceklestirdik, tum katilanlara tesekkurler. Sunum yapmis olan isleri asagidaki listede bulabilirsiniz.

Stubridge: http://www.stubridge.com/
Ingilizce Kitap Klubu: https://ingilizcekitapkulubu.com/
Yavuz Irfanoglu ile VR: https://www.linkedin.com/in/yavuzirfanoglu/
Letz: http://www.letzapp.co/
Huseyin Demirtas: http://huseyindemirtas.net/

Gecen hafta ayni zamanda WWDC 17 Apple tarafindan gerceklestirildi. Girisimci muhabbeti'nin techieleri Tuna ve Samican etkinlik detaylarini paylasiyorlar.

Son olarak Turkiye'de yururluge girmesi tartisilan vergi hakkinda konusuyoruz.

Iyi dinlemeler

#112 merhaba gümlet medya! hardbound ve FIT'den girisimlere ozel paket

gumlet-medya

büyük bir haberimiz var! uzun zamandır yayına alacağımızı belirttiğimiz serbest oyun imalatı'ını gümlet medya adı altında yayına almaya karar verdik. bunun yanında koray ve altuğ'un sunduğu yollarda.tv'de slack kanalımızda ve gümlet medya'nın altında olacak - medya imparatorluğu v0.1 :)

gümlet medya'ya daha ciddi bir imaj oluşturmak istiyoruz, o nedenle kurumsal bir imaj oluşturalım dedik ve bu konu ile alakalı küçük bir yarışma başlattık. gümlet medya için kurumsal kimlik çalışmalarınızı naber@girisimcimuhabbeti.com adresine gönderebilir yada Slack kanalımıza gelip kanala yada özelden bize sunabilirsiniz.

son olarak bölümde bahsettiğimiz FIT'nin girişimlere özel paketiyle alakalı linkleri paylaşıyoruz; teşekkürler Koray!

FIT ve Startup ile alakalı: http://bit.ly/fit_startup

FIT'ye ulaşmak için: http://bit.ly/fiteulasin

#111 rakam.io nun kurucusu emreden girisimcilik hikayesini dinliyoruz

rakamio

y combinator bütün genç girişimcilerin adını duyup bir gün seçilmeyi yada en azından seçim için görüşmelerine gitmeyi hayal ettiği bir kurum, bu nedenle ne zaman türkiye'den girişimciler y combinator'a davet edilse milliyetçi damarımız kabarıyor. bugün görüştüğümüz girişimci emre türkiye'den y combinator'a davet edilen limitli sayıda girişimden birisi olan rakam.io'nun kurucu ortağı. kendisi bize gayet sakin bir ses tonuyla başarısız ile sonuçlanmış 3 farklı projesinde ve 2 farklı girişiminde yaptığı stajlarda öğrendiklerini nasıl rakam.io'da hayata geçirdiğini, açık kaynak kod ile nasıl yazılım satılacağını anlatıyor. emre'ye bizimle hikayesini paylaştığı için çok teşekkür ediyoruz, kendisini ve ekibini takip etmeye devam edeceğiz! 

http://rakam.io/

10 haziran günü bir etkinlik yapacağız, tam saatini ve mekanını sizinle paylaşacağız. bu bölümün çekilmesine destek olmuş olan bütün patronlarımıza teşekkür ediyoruz.