#117 bitcoin, litecoin, ethereum nedir ya bu kriptopara dedikleri? ahmet arslan ile coin ticaretini konuşuyoruz

kriptopara

her gün yeni bir coin çıkıyor, günler içerisinde yüzde bir milyon artıyor, ardından değeri neredeyse sıfıra iniyor. ICO ile günler içerisinde yatırımcılardan aldıkları milyonlarca dolarlar hakkında haberler manşetlerden düşmüyor. sürekli devinim içerisinde olan bu pazarı anlamak için yaklaşık 6 aydır bu konu ile alakalı çalışmış olan, para yatırıp batırmış olan arkadaşımız ahmet arslan ile coin piyasasını konuşuyoruz.

ahmet'in kriptopara yatırımı nasıl yapılır yazısına buradan erişebilirsiniz:

https://medium.com/@ahmetarslan/cryptocurrency-yat%C4%B1r%C4%B1m%C4%B1-nas%C4%B1l-yap%C4%B1l%C4%B1r-b6c0a6ed8f2e

#116 ali cevik jobs to be done ile beynimizi yakiyor!

jobs to be done

hazır olun arkadaşlar son dönemde yaptığımız en yararlı bölümlerden birisini dinleyeceksiniz! 

clay christensen'i duydunuz mu? duymadıysanız hemen hakkında bulabildiğiniz herşeyi okuyun, yazmış olduğu bütün kitapları silip süpürün. Steve Jobs'ın inovasyon konusunda "beni çok etkilemiştir" dediği bu ünlü profesör, inovasyon ve girişimcilik alanında adı sayılı kişilerden birisidir. son 10 yıldır üzerine çalıştığı "jobs to be done" yani "yapılacak işler" teorisi ile yakın zamanda hem girişimcilik ekosisteminde hem de kurumsal dünyada adından yine bahsettirmeyi başardı. 

clay christiensen hk:
http://www.claytonchristensen.com/
https://www.amazon.com/s/ref=dp_byline_sr_all_1?ie=UTF8&text=Clayton+M.+Christensen&search-alias=books&field-author=Clayton+M.+Christensen&sort=relevancerank

bu konu üzerine türkiye'de en detaylı çalışmış olan kişilerden birisi olan ali çevik ile bu bölümde JOBS ile alakalı konuşuyoruz. nasıl bu teori ile tanıştı, bu teoriyi nasıl hayata geçirdi detaylıca bize anlatıyor. 

ali'nin konu ile alakalı yazmış olduğu medium yazısına buradan erişebilirsiniz.

https://medium.com/@alicevik/jobs-to-be-done-framework-b62976bfda8

lütfen slack kanalımıza gelin, ali ile JOBS ile alakalı konuşabilirsiniz!

#115 letz ekibinden heyecanlı girişimcilik maceralarını dinliyoruz

letz

Bölüme başlamadan bu bölümün +18 içerik içerdiğini belirtmek isteriz!

yakın zamanda yatırım haberini duymuş olduğumuz Letz ekibinden Simge ve İdil'den girişimcilik maceralarını dinliyoruz. Genç yaşlarında girişimcilik dünyasına atlamış olan ikili bizi enerjileriyle büyülediler, dinlerken sizin de etkilenmenizi umuyoruz!

https://www.letzapp.co/