#106 startup carnival, rakam.io, keiretsu forum ve communityinviter

Image-1.jpg

öncelikle dinleyicimiz furkan çıngı'ya ve motivate lab ekibine bize göndermiş oldukları girişimci muhabbeti t-shirtü için çok teşekkür ediyoruz. samican crowdup sırasında t-shirt eline erişmediğinden giyemedi ama bu hediyeniz çok içimizi ısıttı çok teşekkür ediyoruz!

20 mayıs'ta garaj ekibinin bir diğer etkinliği olan carnival boğaziçi merkez kampuste gerçekleşecek. etkinlik ile alakalı daha fazla bilgi için

https://www.facebook.com/events/1397506963665552/?fref=ts

bu sene y-combinator ön görüşmelerine türkiyeden 2 girişim gitmeyi başardı: rakam.io ve teleporter VR. umarız iki ekipte başarıyla türkiye'ye döner.

https://rakam.io/
http://www.teleporter.tv/

ekibimizin kurumsal adamı tuna melek yatırımcı networkü keiretsu forumun bir etkinliğine davet edildi, bize içeriden gizli bilgiler paylaştı. barış ve samican'dan günce'ye not: teşekkürler bizi çağırmadığın için!

http://keiretsuforum.com.tr/
suçlu kişinin profili: https://www.linkedin.com/in/gunceonur/?ppe=1

son konumuz barış'ın slack kanalımızdan furkan ile giriştiği yeni projesi. slack ekibimizde yaşadığımız problemlere odaklanarak geliştirmiş olduğu community inviter'dan bahsediyoruz.

https://communityinviter.com/
https://www.betabound.com/community-inviter-public-beta/

#105 Apsiyon'da bir design sprint macerası, mert erbil anlatiyor

3-4 bölümdür Apsiyon'da yaptığımız design sprintten bahsediyoruz. bu bölümde Apsiyon'da iş geliştirme uzmanı olarak çalışan Mert bize design sprint macerasını uzun ve yavaş bir tonda anlatıyor :)

Apsiyon'un design sprint macerasını anlatan Medium yazısı:
http://bit.ly/apsisprint

design sprint hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz mert@apsiyon.com adresinden Mert'e erişebilirsiniz. Diğer kaynaklar:

http://www.gv.com/sprint/ 
https://developers.google.com/design-sprint/downloads/DesignSprintMethods.pdf
https://sprintstories.com/

bu arada Mert ile Samican'ın girişimci muhabbeti üzerinden tanıştığını, tanışmalarından yaklaşık 6 ay sonra Samican'ın Mert'i Apsiyon'da işe aldığınız biliyor muydunuz? Mert aynı zamanda 57. bölümde de konuğumuz olmuştu. 

http://www.spreaker.com/user/girisimcimuhabbeti/57-meetup-tarihi-degisiyor-mert-erbil-il

#104 Koray Bahar ile FIT Solutions ve Turkiye'deki e-donusum sektoru

FIT Solutions'in ofisinde Patreon'dan bize Patron olan Koray ile sirketin kulturunden, sirketin 1999'dan bu zaman gecirdigi evrimden, yollarda.tv iceriklerinden bahsederek cok guzel bir vakit gecirdik. Misafirperverligi icin ayrica tesekkur ediyoruz.

Bolume izleyici olarak katilan Habibe ve Fatmagul'e de tesekkur ediyoruz. En yakin zamanda Habibe ile de bir bolum cekecegiz.

Bunun yaninda hastaligi kismen gecmis olan Samican'in artik sesi biraz daha iyi cikiyor. Crowdup'da Tuna'nin ismini yanlis soylese de iyi bir sunuculuk performansi ile bu etkinlikte bizi temsil ettigi icin ona da tesekkur ederiz.

Iyi dinlemeler