#114 baris product huntta ust sıralarda! uber ceosu ve amazonun durdurulamaz buyumesi

114-meetup-7

Barış küçük ama emin adımlarla imparatorluğunu kurma yolunda ilerlemeye devam ediyor. Bu sefer de Product Hunt'ın ana sayfasını feth etmeyi başaran Barış'ın başarısının sırrını konuşuyoruz.

https://www.producthunt.com/posts/community-inviter

https://communityinviter.com/ 

Slack kanalımız büyüdükçe büyüdü, 1000 kişiyi geçtik. Artık mesaj tarihçesini bir gün içerisinde yok oluyor (teşekkürler Okan, Onur Şencan ve Özgün!) dinleyicilerimizden ve Slack kanalı üyelerimizden tavsiye bekliyoruz bu konu ile alakalı.

Bu bölümün diğer konuları Amazon'un Whole Foods adlı Macrocenter'ın amerikan versiyonu diyebileceğimiz büyük perakende zincirini alması ve Uber'in korkunç kültürü ve üst düzey yönetici kaybını konuşuyoruz.

Bizlere destek olmak için: https://www.patreon.com/girisimcimuhabbeti

#113 7. Meetup notlari, WWDC 17 ve Yeni vergimiz

meetup-7

7. meetupimizi 10 haziranda gerceklestirdik, tum katilanlara tesekkurler. Sunum yapmis olan isleri asagidaki listede bulabilirsiniz.

Stubridge: http://www.stubridge.com/
Ingilizce Kitap Klubu: https://ingilizcekitapkulubu.com/
Yavuz Irfanoglu ile VR: https://www.linkedin.com/in/yavuzirfanoglu/
Letz: http://www.letzapp.co/
Huseyin Demirtas: http://huseyindemirtas.net/

Gecen hafta ayni zamanda WWDC 17 Apple tarafindan gerceklestirildi. Girisimci muhabbeti'nin techieleri Tuna ve Samican etkinlik detaylarini paylasiyorlar.

Son olarak Turkiye'de yururluge girmesi tartisilan vergi hakkinda konusuyoruz.

Iyi dinlemeler

#112 merhaba gümlet medya! hardbound ve FIT'den girisimlere ozel paket

gumlet-medya

büyük bir haberimiz var! uzun zamandır yayına alacağımızı belirttiğimiz serbest oyun imalatı'ını gümlet medya adı altında yayına almaya karar verdik. bunun yanında koray ve altuğ'un sunduğu yollarda.tv'de slack kanalımızda ve gümlet medya'nın altında olacak - medya imparatorluğu v0.1 :)

gümlet medya'ya daha ciddi bir imaj oluşturmak istiyoruz, o nedenle kurumsal bir imaj oluşturalım dedik ve bu konu ile alakalı küçük bir yarışma başlattık. gümlet medya için kurumsal kimlik çalışmalarınızı naber@girisimcimuhabbeti.com adresine gönderebilir yada Slack kanalımıza gelip kanala yada özelden bize sunabilirsiniz.

son olarak bölümde bahsettiğimiz FIT'nin girişimlere özel paketiyle alakalı linkleri paylaşıyoruz; teşekkürler Koray!

FIT ve Startup ile alakalı: http://bit.ly/fit_startup

FIT'ye ulaşmak için: http://bit.ly/fiteulasin