#169 bariş ve samican ankara'da buluşuyor, ithalat, ihracat ve kur savaşlari

ankara-bulusmasi

ekonomik dengesizlikler yaşadığımız şu günlerde barış ankara'ya önemli bir ziyaret yapıyor. barış'ın bu tarz önemli zamanlarda neden böyle ziyaretler yapıyor? ziyaretlerinin amacı nedir? bakın dolar düşüyor, acaba barış ne yapıyor? şaka bir yana şans eseri barış ankara'da olduğu için başbaşa bölüm çekme şansımız oldu :)

bu bölümde aslında monument'in kurucularından ersin erciyes'i konuk olarak alacaktık. ancak tuna'nın yokluğunda biz teknik işleri çözemediğimizden çekemedik. tekrardan ercan'a özür diliyoruz! bayram sonrasında kendisini konuk alacağız.

son 10 gün içerisinde TL dolara ve diğer kurlara karşı inanılmaz değer kaybetti. ardından tekrar değer kazandı. içinde bulunduğumuz bu kur savaşı neden oluyor? nasıl bu tarz bir kur savaşından kaçınabiliriz?

bayramda bölümümüz olmayacak, dinleyicilerimizin bayramını şimdiden kutluyoruz!

#168 ankara’nın gizli cevheri apps ekibiyle girişimcilik maceralarını konuşuyoruz

apps

a word game’i oynadınız mı? petek bir yapıda dizilmiş harfler arasından kelime bulmaya çalıştığınız bu oyunu oynamadıysan şiddetle tavsiye ediyoruz, kesin deneyin. bu bölümde a word game’in yapımcısı olan apps ekibinin kurucuları erdem ve burak ile girişimcilik maceralarını konuştuk. apps ekibinin bir moda aplikasyonu ile başlayan girişimcilik macerası, nasıl oldu da askeriye ve savunma sanayisine odaklı mobil yazılımlar geliştiren bir yazılım ajansına evrildi ve ardından nasıl oldu da türkiye’de kelime oyunu segmentini ele geçirmiş olan a word game’ı geliştirme noktasına geldi, kendilerinden dinliyoruz ve tartışıyoruz. 

apps ekibi hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz:
http://www.apps.com.tr/
- A Word Game - Apps on Google Play
- A Word Game on the App Store - iTunes

#167 canlı yayında temmuz ayı yorumlarını okuyoruz ve kitap kazananları açıklıyoruz

Kitap Kazananlar

temmuz ayı boyunca bize yorum bırakmış bir dinleyicimize hediye olarak noam chomsky'nin iktidarı anlamak adlı kitabını hediye edeceğimiz söylemiştik. kampanyamız inanılmaz ilgi duyduğu için hediye sayımızı 5 + 1'e çıkarttık. canlı yayın yapıtığımız bu bölümde bize güzel ve içten yorumlarını bırakmış olan dinleyicilerimizin yorumlarınız dinledik. 

hediye kazanmış olan dinleyicilerimiz bize naber@girisimcimuhabbeti.com adresinden, slack ya da twitter üzerinden erişebilirler. 

hediye kitap kazanmış olan dinleyicilerimiz:

ekşisözlük yazarları:
1. samininsigaradumani
2. resmi tatil

itunes üzerinden yorum bırakanlar:
1. yucelfaruk
2. Sevenstain
3. Mydietmrw
4. Eronia.o