#186 evreka ekibiyle iot, atık yönetimi ve girişimcilik konuştuk

evreka iot

ankara’dan ilginç ekiplerle buluşmaya devam ediyoruz. bu bölümüzde barış ve tuna yok, samican (evet ben) türkiye’nin önde gelen iot girişimi evreka ile bir bölüm çekiyor. evreka iot ve yazılım aracılığıyla atık yönetimi süreçlerini iyileştirmeye çalışan bir girişim. yaklaşık dört yıldır bu alanda iş yapan evreka ekibinin başına girişimcilik yolunda gelmedik şey kalmamış. “müşteriniz çöpe girin diyorsa gireceksiniz” diyen ekibin hikayesini kendi ağızlarından dinliyoruz.
evreka hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz: https://evreka.co/en/
evreka’da açık pozisyonlar: https://evreka.co/en/kariyer/acik_pozisyonlar/
evreka’ya webrazzi ödüllerinde destek olmak için: https://odul.webrazzi.com/

#185 podcast festivali ve fırat demirel ile geleceği görenler

firat demirel gelecegi gorenler

geçtiğimiz hafta festivaldeki kaydımızı paylaşmıştık, bu hafta da festivali kendi gözümüzden dinleyicilerimize anlattık. festivale gelip bizi desteklemiş ve bizimle konuşmuş bütün dinleyicilerimize teşekkür ederiz.
festivalde bizi ziyaret eden dinleyicilerimizden birisi de fırat demirel’di. fırat uzun yıllar webrazzi’de yazarlık yaptıktı, oradan ayrıldıktan sonra türkiye’nin ilk nesil internet girişimlerini anlatan “geleceği görenler” adında bir kitap yazdı. biz de tuna’yla kitapta adı geçen girişimlerin üzerinden geçiyoruz ve çocukluğumuzun internetine dönüyoruz. 
kitap hakkında daha fazla bilgi için:
http://www.kronikkitap.com/gelecegigorenler/
satın almak isterseniz:
https://www.google.com/shopping/product/17369236419013705953

#184 birinci power podcast festivalindeydik

1. podcast festivali

barış ve samican’ın bir bardak ve telefon ile girişimci muhabbeti’ni başlattığında türkiye’de podcast dediğinizde çok limitli yayın vardı. aradan üç buçuk yıl geçti, podcast ekosistemi türkiye’de hızla gelişmeye başladı ve geçtiğimiz hafta türkiye’nin ilk podcast festivali power.fm’in sponsorluğunda, power oditoryum’da düzenlendi. gümlet medya’nın yayınladığı http://yollarda.tv, üretim bandı ve girişimci muhabbeti’nin yanı sıra türkiye’nin önde gelen podcast ekipleri yalansavar, açık bilim, kaçık prens, havadan sudan, teknoseyir, evrim ağacı, gpod, socrates, gerisi hikaye ve farklı kaydet festivalde sahneye çıktı ve hikayelerini anlattı. festivale gelip bizimle tanışan, bizi dinleyen herkese teşekkür ediyoruz. umarız önümüzdeki sene daha da geniş kapsamlı bir festival ile karşınızda oluruz! festival hakkında daha fazla bilgi için:
https://www.powerapp.com.tr/podcastfestivali
bu hafta festival sırasında sahnede alınmış olan kaydımızı yayınlıyoruz. hepinize iyi dinlemeler!