#196 Spotify vs Apple, monopoli regulasyonlari, Amerikan yatirimcilarin yatirim kriterleri

spotify vs apple

Sezon 2 basladi!

Samican yorgun bir sekilde Amerika'dan dondu ve oradaki tercubelerini bizimle paylasiyor, Spotify Apple'in haksiz rekabetine karsi bir hareket baslatti, Yeni nesil monopolilerin regulasyonlari nasil olacak ne zaman olacak?

Faydali linkler:

https://timetoplayfair.com/timeline/
https://www.penguinrandomhouse.com/books/598206/zucked-by-roger-mcnamee/9780525561354/

#195 ekip girişimci muhabbeti v2 tartışıyor, iki hafta ara veriyoruz

sezon 1 ara

geçtiğimiz hafta ekip üyeleri bir araya gelememişti, bu bölümde ekip bir arada ve girişimci muhabbeti'nin geleceğini konuşuyorlar. ekip olarak yeni bir reklam modeli denemeyi düşünüyoruz, uzun uzun bu model nasıl olur onu tartışıyoruz. reklam modelimiz ile alakalı fikirleriniz bizim için çok değerli eğer ilginizi çektiyse ya da fikir vermek isterseniz lütfen bize naber@girisimcimuhabbeti.com adresinden erişin.

ocak ayının ortasındann şubat 15'e kadar bize yorum bırakan 5 dinleyicimize kitap hediye edeceğimiz söylemiştik. 5 değil 7 dinleyiciye hediye ediyoruz! hediye hakkı kazanmış olan dinleyicilerimiz bölümde açıkladık. ekşisözlük yazarlarına samican erişecek ancak itunes üzerinden yorum bırakan arkadaşların bize naber@girisimcimuhabbeti.com adresinden erişmesi gerekiyor, lütfen unutmayın! eğer bir hafta içerisinde biz erişmezseni listeden ilk yedeğe hediye yönlendirilecektir. hediyeleri samican dağıtıyor, kendisi iki hafta amerikaya gidiyor olduğundan hediyelerin gönderimi biraz gecikebilir şimdiden belirtelim.

#194 emre fadıllıoğlu'dan appsamurai'ın hikayesini dinliyoruz

app samurai

dinleyicilerimiz bizden sık sık girişim ve kurumsal şirket karşılaştırması yapmamızı istiyor. bu bölümde aldığımız konuğumuz bu iki dünyanın farklılıklarını en derinden yaşamış bir girişimci. emre fadıllıoğlu oracle, pwc, enerjisa gibi kurumsal şirketlerde çalıştıktan sonra 29 yaşında girişimcilik dünyasına atılmış. yakın arkadaşlarıyla kurduğu ilk girişimi başarısızlık sonucunda bir ajansa dönüşmüş, ajans işini müşterilerinin ortak problemlerini çözebilmek adına yaptıkları appsamurai adlı ürüne odaklanmak adına bırakmışlar. appsamurai türkiye'den (yine ankara :)) çıkıp bütün dünyaya yazılım ihracatı yapan, "born global" bir türk girişimi. appsamurai'ın ilginç hikayesini bölümde emrenin ağzından dinleyebilirsiniz.

appsamurai hakkında daha fazla bilgi almak için
https://appsamurai.com/

appsamurai'da açık pozisyonlar
https://www.linkedin.com/jobs/search/?keywords=app%20samurai

emre hk daha fazla bilgi almak için 
https://www.linkedin.com/in/emrefa/?originalSubdomain=tr