#129 Şirketi nasil nerede kurmali, yaani, habibe YCye gidiyor ve doğruluk payi

estonia-sirket-kurmak

geçen hafta konuşacak konu bulmakta zorlanmıştık, bu hafta bolca konumuz var! ekşisözlükte girişimci muhabbetin yorum yapmış olan bir dinleyicimizin ve slack üzerinden barış’a erişmiş bir dinleyicimizin yorumları doğrultusunda fikrinizi hayata geçirirken şirket kurarken nelere dikkat etmelisiniz ondan bahsediyoruz. konuşma sırasında anlattığımız dünya bankasının iş yapma endeksine aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

http://www.doingbusiness.org/

turkcell mobil arama motoru olan yaani’yi tanıttı. çok iyi yaptı tebrikler…

dinleyicilerimizden habibe turfan YC’nin son görüşmesi için yakın zamanda San Francisco’ya gidecek. Habibe ile nasıl tanıştığımızı, Habibe’nin YC yolculuğunu ve girişimci muhabbetinin buna katkısını anlatıyoruz.

https://www.ycombinator.com/

son olarak türkiye’den çıkmış çok güzel bir proje olan doğruluk payından bahsediyoruz. politik söylemlerin doğruluğu üzerine çalışmalar yapan ekip, yakın zamanda bir destek kampanyası başlatmış. kendilerine aşağıda paylaştığımız link üzerinden destek olabilirsiniz.

http://www.dogrulukpayi.com/
http://www.dogrulukpayi.com/kampanya/dogrulugun-sesini-yukseltmek-icin-calisan-nl-dogruluk-payi-nin-sizin-desteginize-ihtiyaci-var

bir diğer “fact-checker” proje olan teyit.org’a aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

www.teyit.org