#172 neden şirketler alınır? darknet diaries ve pechakucha

darknet diaries

geçen bölümde samican aramızda yoktu, köpeği fındık’ın sağlık durumu yerinde, kendisi sadece taş döküyormuş. samican’a mesaj atıp durumunu soran herkese teşekkür ediyoruz.

bu bölümde biraz teknik problem yaşadık. barış samican’ı podcastten atma komploları yaptığı için bölümü çekerken torrent indirdi ve kayıt kalitemizi aşağıya çekti. şaka bir yana çok fazla konunun biriktiği, biz çekim yaparken yandan yeni iphone’un açıklandığı bu bölümü teknik problemler nedeniyle biraz kısa tutmak zorunda kaldık. 

ülkemizde kötü haber üstüne kötü haber aldığımız şu günlerde opsgenie işlemi hepimizi çok mutlu etti. işin aslı geçtiğimiz 6-12 aya baktığınızda türkiye’deki iyi haberlerin neredeyse tamamının teknoloji sektöründen geldiğini fark ediyorsunuz. umarız türkiye teknoloji alanındaki rekabetçiliğini koruyabilir, dünya için teknoloji geliştirmeye devam edebilir.

peki bir şirket başka bir şirketi neden alır? atlassian neden opsgenie’yi aldı? bunu kısaca tartışıyoruz ve satınalmanın mantığını çıkartmaya çalışıyoruz.

geçtiğimiz bölümde konuk aldığımız aytek’in önerisi üzerine darknet diaries (dairesi değil) adlı bir podcast dinlemeye başladık. siber suçlar ve siber güvenlik hakkında gerçekten çok kaliteli bir podcast, tavsiye ediyoruz. özellikle manfred bölümleri oyun oynamayı seven dinleyicilerimizin ilgisini çekecektir:
https://darknetdiaries.com/

bu haftasonu ankara’da pechakucha adlı bir etkinlik var ve samican burada konuşmacı olacak. kendisiyle tanışmak isterseniz etkinliğe gelebilirsiniz. pechakucha 20 imajın 20şer saniyede anlatıldığı bir sunum formatında yapılan bir etkinlik serisi. bu etkinliğin konusu “ekip çalışması” olacak. biletler:
https://lavare.com.tr/urun/pechakucha-15-eylul/