#187 ekibimiz büyüyor, bandersnatch ve lambda school

lambda school

üç bölümdür ekibi bir araya getiremiyorduk, barış’tan hiç ses çıkmıyordu. hayırlı bir nedenden ötürü bölümlere katılamayan barış, dinleyicilerimize güzel bir haber veriyor ve ekibimizin yeni üyesini bizlere tanıtıyor (hoş yeni üyemizin adını bile söylememiş :))
netflix yeni bir format ile karşımıza çıktı. teknolojinin karanlık tarafını anlatan “black mirror” adlı dizinin, kendi maceranı kendin seç formatında yapılmış bandersnatch adlı bölümü geçtiğimiz hafta yayınlandı. bandersnatch hakkında internette iyi kötü bir sürü yorum gezdi, biz de kendimizde bu yeni dizi formatını yorumluyoruz.
haftanın ikinci konusu olarak eğitime farklı bir gelir modeli getiren lambda school’dan (“lambda okulu”) bahsetiyoruz. okul eğitim döneminde öğrencilerinden para almıyor, mezun olan öğrenciler yıllık 50 bin doların üzerinde gelir kazanırsa bunun bir kısmını alıyor. bu farklı model neden mevcut modellerden daha farklı ve “haklı”, bu tarz bir model türkiye’de uygulanabilir mi, bunları tartışıyoruz. lambda school:
https://lambdaschool.com/
bölümde bahsettiğimiz cyber struggle adlı girişim:
https://cyberstruggle.org
bahsettiğimiz startup podcast’in yeni sezonuna buradan erişebilirsiniz:
https://www.gimletmedia.com/startup/success-academy-1-the-problem
yorumlarımızdan birisinde sorulan, opsgenie ekibinin yeni girişimi olan thundra’nın (tundra değil :)) linkini aşağıda paylaşıyoruz:
https://www.thundra.io/