#99 yapay zeka tvyi ele geçirdi, patreon, yeni podcastimiz ve 100. bölüm kutlamaları

100 bolum kutlamalari

girişimci muhabbeti 100 bölümünü devirmek üzere. bu sırada podcastimizde büyük değişiklikler olmaya başladı. artık podcastimize "destek" olabileceksiniz. patreon adlı platform üzerinden:
- 1 dolar verip destekçimiz olabilirsiniz,
- 5 dolar verip, bölümde teşekkürümüzü alabilir ve destekçimiz olabilirsiniz.
- 25 dolar verip bölümümüze konuk olabilirsiniz!

Bunlara ek olarak 5 dolar veren dinleyicilerimiz 18 Mart günü ImpactHub'da düzenleyeceğimiz 100 bölüm kutlamasına davet hakkı kazanacaktır.

https://www.patreon.com/girisimcimuhabbeti

girisimci muhabbetiyle alakalı başka bir haber daha var. izmir'de yaşayan oyun tasarımcısı / geliştiricisi arkadaşımız Orçun ve eşi Zeynep, üzerine çalıştıkları yeni oyunları hakkında bir podcast çekmeye karar verdiler ve bu podcast girisimci muhabbeti şemsiyesi altında yayınlanacak! sizi konu hakkında güncellemeye devam edeceğiz!

bugünlerde hangi dizileri izliyorsunuz? netflix'in yapımı olan yada yayıncılığını yaptığı kaç dizi izliyorsunuz? netflix son dönemde çıkarttığı dizilerle (yılda yapıma yaklaşık 1 milyar dolar harcıyorlar) sektörü süpürmüş durumda ve dizilerinin konseptlerinin çoğunu yapay zeka yazıyor. 

https://blog.kissmetrics.com/how-netflix-uses-analytics/

bölümün sonunda y combinator ve eğitimleri hakkında konuştuk. y combinator dünyanın en başarılı inkübasyon merkezi olarak tanınıyor, startuplarla alakalı derslerini herkese açtılar. aşağıdaki linklerden derslere erişebilirsiniz.

Geçen senenin dersleri: http://startupclass.samaltman.com/
Bu sene kayıt olabileceğiniz ders: https://startupclass.co/